Samsung Galaxy A90 5G İnceleme

[ad_1]

Karar

Galaxy A90 5G, donanım ve işlevsellik söz konusu olduğunda tüm doğru kutuları işaretleyen çok yetkin bir 5G telefon. Tasarım biraz yumuşak, ancak Android’de en zorlu oyunları oynamak için ihtiyaç duyacağınız tüm grafik homurdanmaya sahip ve ekran bu fiyatta bir telefonda bulacağınız en iyilerden biri olmaya devam ediyor. Kamera endüstri lideri değil, çoğu insan için bu işi yapacak.

Artıları

  • 5G bankayı kırmayacak
  • Mükemmel, büyük AMOLED ekran

Eksileri

  • Tasarım biraz yumuşak
  • 5G bağlantısı çoğu yerde mevcut değildir

Temel Özellikler

  • İnceleme Fiyatı: £ 669.00
  • 6,7 inç 1080 x 2400 ekran
  • 48 MP kamera
  • 6 / 8GB RAM
  • 4500mAh pil
  • 5G

Galaxy A90 5G, normal bir kişinin gerçekten karşılayabileceği “uygun fiyatlı” 5G akıllı telefon yapmak için Samsung’un açılış çekimi.

Ancak fiyatlandırma hala 600 £ üzerinde ayarlanmışken hala Moto G bölgesinde neredeyse hiç bulunmuyor ve pazarın oldukça garip bir segmentinde bulunuyor ve 5G hala sadece İngiltere’nin belirli bölgelerinde çalışan genç bir teknoloji ve sözleşmeler şu anda aşırı pahalı .

Kişisel olarak, mevcut eksikliklerine rağmen, bir 5G sözleşmesi için neden bir kol ve bir bacak ödemek isteyen insanların telefonlarında birkaç yüz sterlin tasarruf etmekten endişe duyduğunu göremiyorum – ancak Galaxy A90 5G yetkili bir telefon, Her şeye rağmen.

Galaxy A90 5G tasarımı – Klasik bir Samsung

Galaxy S10 ve Galaxy S10 5G’den farklı olarak Galaxy A90 5G, aynı adı taşıyan vanilya 4G kardeşine oldukça benziyor. Bu güzel görünüyor, ancak benzersiz olmaktan uzak.

Sırtında hafif kavisli kenarları, alt tarafında bir USB C şarj portu ve hoparlörü ve ön tarafında çiğ damlası çentik kamerası muhafazası bulunan karışık metal ve cam bir tasarıma sahiptir.

Ayrıca, teknoloji ile diğer telefonların denizinde olduğu gibi çalışan bir ekran altı parmak izi tarayıcısına sahiptir. Cliff notları: çoğunlukla işe yarıyor, ancak orta derecede nemli / yağmurlu koşullarda bile mücadele edecek.

Eğer bu tanıdık geliyorsa. Açıklama bu yıl çok sayıda başka telefonla eşleştirilebilir – dürüstçe, markayı çıkardıysanız, birçok insanın bu yılın başlarından itibaren A90 5G ve Huawei P30 arasındaki farkı söylemek için mücadele edeceğini düşünüyorum.

Rekabetten ayıran tek tasarım özelliği, büyük bir hayranı olmadığım atipik çift tonlu geri. Ayrıca, kaldırım çatlağı olmadan kazayla karşılaşacağına ikna olmadım, ancak iyi hissettiriyor. Bu aynı zamanda çoğu 2019 amiral gemisiyle ilgili bir endişem.

Neyse ki, işlevsellik söz konusu olduğunda tüm doğru kutuları işaretliyor.

İlgili: En iyi 5G telefonlar

Galaxy A90 5G ekran – Genellikle mükemmel bir AMOLED ekran

6.7 inç, FHD + çözünürlüklü Super AMOLED ekran, Samsung’un mobil ekranlarla mükemmel performansına sahiptir. Renkleri güçlendirmek, pişirilmeden anında hayat dolu görünür. Kutusundan çıkan bir gerçek olan 6500 kelvin idealinden bir saç genişliği olan 6408 kelvin renk sıcaklığı, test sırasında tespit ettim.

0,00 siyah seviyesi, siyahların bir telefonda alacağınız kadar derin ve mürekkepli olduğu anlamına gelir. Bu artı kaydettiğim 363 nit maksimum parlaklık, video ve oyunların harika bir şekilde canlı göründüğü ve uygun şekilde sürükleyici bir izleme / oynatma deneyimi sunduğu anlamına geliyor.

Tek dezavantajı, renk gamı ​​kapsamının ciddi yaratıcı işler veya fotoğrafçılık için tıkalı olmamasıdır. % 99,6 sRGB kapsamı mükemmel, ancak% 68,8 Adobe RGB ve% 71,1 DCIP3 kapsamı düşük tarafta biraz. Ancak, daha önce 100 kez söylediğim gibi, bu kadar büyük bir şey göremiyorum çünkü hiçbir fotoğrafçı sanatçısı, bu boyutta bir ekran kalemi olmadan ciddi bir düzenleme yapmak istemeyecek. O zaman bile mobil kamera teknolojisi yarı profesyonel amaçlar için bile çok sınırlı.

Galaxy A90 5G performansı – bankayı kırmayacak 5G hızları

Telefonun ana satış noktası 5G bağlantısıdır. Küresel olarak, daha ucuz 5G telefonlar olmasına rağmen, 669 £ SIM içermeyen fiyat, Galaxy A90 5G’yi şu anda İngiltere’deki ilk uygulayıcılar için daha uygun fiyatlı seçeneklerden biri haline getiriyor.

Galaxy S10 5G ile aynı Qualcomm modemle çalışan, teknolojinin çalıştığı bir alanda dolaşırsanız, telefonun veri hızları mükemmeldir. Bu kulağa hoş geliyor, ancak aktif 5G ağlarına sahip çok sınırlı sayıda şehirde hala uyarı var. İçlerinde bile, bağlantıyı gerçekten alabileceğiniz konumların sayısı inanılmaz derecede sınırlıdır.

Galaxy A90 5G’yi kullanarak bir zamanlar yanlışlıkla 5G bağlantısına sahip olamadım, tadını çıkarmamın tek zamanı, aktif olduğu bir alan olan King’in Cross’a özellikle bildiğim bir noktaya gitmemdi. Yeni telefonlarıyla aynı 5G sinyal oyununu oynadığım diğer erken benimseyenler ile bir bağ anı olmak güzel olsa da, 4G’den geçiş yapmanın çoğu insan için buna değip değmeyeceği sorusunu soruyor. an.

Çoğu endüstri tahmini, teknolojinin 4G’yi geçmeyeceğini ve yaklaşık iki yıl daha standart hale gelmeyeceğini gösteriyor, bu yüzden uyarılmalıdır; şimdi atlamayı yapacaksanız, çok ama çok erken benimseyen biri olacaksınız.

Başlık altında işler de oldukça etkileyici. Qualcomm Snapdragon 855 CPU, birkaç ay önce amiral gemisi seviyesindeydi ve telefonun 6 / 8GB RAM seçenekleriyle eşleştirildiğinde, 3D oyun, hafif fotoğraf rötuş çalışmaları ve yapmak istediğiniz hemen hemen her şey için yeterince iyi bir akıllı telefon.

Test sırasında telefonun performansıyla ilgili hiç bir sorun yaşamadım. Bir telefonun performansını bir dizi stres testiyle çalıştırarak değerlendiren Galaxy A90 5G’nin sentetik karşılaştırma puanları, gerçek dünya deneyimimi yansıtıyordu. Aşağıda tam yağlı Galaxy S10 ile nasıl karşılaştırıldığını görebilirsiniz.

Karşılaştırma Galaxy A90 5G Galaxy S10 (Exynos)
Geekbench 5 tek çekirdekli 713 N / A
Geekbench 5 çok çekirdekli 2250 N / A
AnTuTu 436587 331095
Dmarark sapan opengl 5719 4533
Dmarark sapan vulkan 4961 4232

Galaxy A90 5G kamera – Pixel 3a ile eşleşmiyor, ancak yine de oldukça iyi

Bu telefon, Samsung’un 2019’u sektör lideri olmayan iyi (ama önde gelen) olmayan telefonlar yapmaya devam ediyor.

A90 5G, 48 megapiksel (ana), 5 megapiksel (derinlik) ve 8 megapiksel (ultra geniş) parçaları birleştiren sayılarla üçlü sensör kurulumuyla birlikte gelir. Ultra genişliğin eklenmesi, birçok rakip telefonda gördüğünüz telefoto üçüncü sensörden çok daha kullanışlı olan hoş bir dokunuş. Gerçek dünya kullanımı ile snapper çoğu kullanıcı için yeterince iyi buldum. Ana sensörle normal ışıkta çekilen fotoğraflar yeterince keskin görünüyor, iyi bir kontrast var ve aşırı keskinleştirilmiyor.

Sahip olduğum tek küçük kelime oyunu, ana çıtçıtta çekilen 12 megapiksel çekimin biraz fazla işlenmiş olabileceğidir. Bu özellikle manzara ve şehir manzarası çekimlerinde fark edilir, ancak bu Samsung telefonları için yaygın olan ve bazı insanların gerçekten sevdiği bir dokunuş. Ben şahsen büyük bir hayran değilim.

Portre çekimleri de gayet iyi. Portre modunda çekilen fotoğraflar, arka plan bulanıkken ön planın odaklandığı makul gerçekçi bokeh efektlerine sahiptir. Sorun yaşayacağınız tek zaman, fotoğrafları büyük bir ekranda havaya uçurmaktır. Burada, tüm telefonlar gibi, ön konunun kenarlarında bazı bulanıklıklar ve anormallikler fark edeceksiniz.

Düşük ışık, A90 5G’nin ciddi şekilde geride kaldığı tek alandır. Birçok “orta menzilli” telefondan daha iyi düşük ışıkta çekim yapabilir, ancak Pixel 3a ve Huawei P30’un kalitesiyle eşleşmez. Düşük ışıklı fotoğraflar sosyal medyada paylaşmak için kullanılabilir, ancak Pixel ve Huawei’de çekilenlerden daha gürültülü ve daha az cilalı görünürler.

32 megapiksel ön kamera ile benzer bir hikaye. Kamera, selfie’leri normal ışıkta yakalamak ve video görüşmeleri yapmak ve yapmak için yeterince iyidir, ancak görüntü kalitesi loş koşullarda hızla düşer.

Aşağıda Galaxy A90 5G’de çekilen çeşitli fotoğrafları görebilirsiniz.

İlgili: En iyi telefon 2019

Galaxy A90 5G pil ömrü – Bir gün içinde görüşürüz, ama hepsi bu

Telefonun dev 4500mAh pili kağıt üzerinde mükemmel ve ana akıllı telefonda bulacağınız en büyük pil. Düzenli kullanımla Galaxy A90 5G’nin pil ömrü oldukça iyi.

A90 5G’yi ana işim ve kişisel telefonum olarak kullandığımda genellikle tam bir gün kullanıyorum. Bu, sabah antrenmanımda müzik dinlemeyi ve işe gidip gelmeyi, gün boyunca gelen e-postaları ve mesajları kontrol etmeyi ve yanıtlamayı, ara sıra web’e göz atmayı, garip PUBG oyununu ve akşam bir veya iki saatlik video akışını gerektiriyordu.

Ayrıca zorlu süreçleri tamam ele. Ekran 150 150 parlaklığa ayarlanmış video akışı, çoğu insanın rahat edeceği seviye, telefon şarjının ortalama% 5-9’unu, standartlarına göre sağlam bir şekilde deşarj etti. Gaming, A90 5G’nin saatte şarjının yaklaşık% 12-15’ini boşalmasıyla benzer bir hikaye anlattı.

Ancak anahtar satış noktası olan 5G’den faydalanırsanız işler biraz daha dike olur. Netflix’ten aktif bir 5G bağlantısıyla seri indirirken pilin büyük bir darbe aldığını gördüm ve 15 dakika içinde şarjının% 8’inden geçti.

Galaxy A90 5G’yi satın almalı mısınız?

Galaxy A90 5G, donanım ve işlevsellik söz konusu olduğunda tüm doğru kutuları işaretleyen çok yetkin bir 5G telefon. Tasarım biraz yumuşak, ancak Android’de en zorlu oyunları oynamak için ihtiyaç duyacağınız tüm grafik homurdanmaya sahip ve ekran bu fiyatta bir telefonda bulacağınız en iyilerden biri olmaya devam ediyor. Kamera endüstri lideri değil, çoğu insan için bu işi yapacak.

Ama telefonu geri tutan donanım değil. 5G hala sadece belirli sayıda alanda çalışan çok genç bir teknolojidir. Bu artı 5G sözleşmelerinin yüksek maliyeti şu anda orta sınıf 5G telefonları için bir pazar olup olmadığını sorguluyor. Bunun sonucunda Galaxy A90 5G zamanının biraz ilerisinde hissediyor.

Diğer sitelerin aksine, incelediğimiz her ürünü iyice test ediyoruz. Özellikleri doğru bir şekilde karşılaştırmak için endüstri standardı testleri kullanıyoruz. Size her zaman ne bulduğumuzu söyleyeceğiz. Bir ürünü incelemek için hiçbir zaman para kabul etmiyoruz.
Ne düşündüğünüzü bize söyleyin – e-postalarınızı Editör’e gönderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir