Realme X2 Değerlendirmesi | Güvenilir Yorumlar

 

Karar

Yazılımı olmasa da örnek donanımı ile muhalefetin çoğunu aşan çok uygun fiyatlı bir telefon.

Artıları

 • Mükemmel performans
 • Canlı Süper AMOLED ekran
 • Güçlü çok yönlü kamera

Eksileri

 • ColorOS biraz ağır elini kullanıyor
 • Makro kamera gereksiz hissediyor

Temel Özellikler

 • İnceleme Fiyatı: € 299
 • 6.4 inç Süper AMOLED ekran
 • ColorOS 6 ile Android 9.0 Pasta
 • Arkada dört kamera
 • 64 megapiksel sensör dahil
 • 8GB RAM ile Snapdragon 730G CPU
 • 158,7 x 75,2 x 8,6 mm
 • Ekran içi parmak izi sensörü
 • Kulaklık bağlantı noktası

 

Realme X2 Pro, OnePlus-baiting fiyat ve performans kombinasyonu için garanti verirken, Ekim ayında ikinci bir Realme X2 olduğunu hatırlamakta fayda var.

Şu anda seçili Avrupa pazarlarında sadece 299 € (yaklaşık 260 £) karşılığında satışa sunulan Realme X2, tamamen özel bir amiral gemisinin fiyatının üçte biri için zorlayıcı nitelikte bazı bileşenlere sahip. En azından kağıt üzerinde, biraz çalmak.

Canlı bir Super AMOLED ekrana, piksel dolu bir dörtlü kameraya, güçlü orta menzil performansına ve uygun fiyatlı kalabalıktan ayıran çeşitli tasarım özelliklerine sahip bir telefona bakıyorsunuz.

Ve Nokia 7.2, Motorola One Vision ve Sony Xperia 10 gibi özelliklerin hepsi de aynı istek uyandıran 300 € alt köşesinde yarışıyor.

Realme X2 tasarımı – Düzenli olarak genel ancak parmak izi sensörü için

Akıllı telefon pazarının alçaktan orta kısmına tasarım yeniliği için yer yoktur ve Realme X2’nin bir dizi diğer telefonun bir püre haline gelmesi şaşırtıcı değildir.

Önden bakıldığında, Xiaomi, Nokia, Motorola veya sayısız diğer markalardan herhangi bir akıllı telefon olabilir. Tanıdık bir çiy damlası çentiği ve etkileyici bir ekran / gövde oranı ile baskın bir ekrana sahiptir.

Arkadan, X2’nin ton değiştiren mavi ve mor parlak kaplamasından Xiaomi ve Honor ipuçları var, pastil şeklindeki kamera modülü iPhone X okulunda sıkı bir şekilde.

Bu bir gözlem kadar bir eleştiri değildir – neredeyse herkes pazarın bu ucundaki aynı sınırlı tasarım oyun kitabından çekilmektedir. Önemli olan X2’nin düzenli görünmesi ve elinde iyi hissetmesi.

Realme X2, plastik çerçevesine rağmen minimum esneklik ve gıcırtı ile iyi dengelenmiş ve sağlamdır. Parlak Gorilla Glass 5 kaplamalı arka ve parlak plastik kenarlar benim zevkime göre değil ve eskisi seri bir parmak izi suçlu. Bununla birlikte, burada ciddi eleştiri için şarkı söylemeyi hak eden hiçbir şey yoktur.

Realme X2

Aslında, övgü gerektiren birkaç kapanım var. Kulaklık jakı ve USB-C bağlantı noktasının sağlanması özellikle bu fiyatta dikkate değer değildir, ancak listeyi işaretlemek için iyi şeylerdir. Daha da dikkat çekici olanı, arkaya monte edilen normal bileşen yerine ekran içi parmak izi sensörünün dahil edilmesidir.

Geri kalan donanım düğmeleri güzelce yayılmış ve iyi konumlandırılmış, güç düğmesi sağ kenarın üçte ikisinde oturuyor ve ses seviyesi tuşları tam tersi. Birçok üretici hepsini bir kenara sıkıştırıyor, ancak bu daha eşit dağıtılmış yaklaşımı tercih ediyorum.

Telefonun altında tek bir hoparlör var, ancak yeterince yüksek ve net. Tam bir stereo kurulum elbette iyi olurdu, ancak bu Realme X2’nin ödeme notunun oldukça üzerindedir.

Realme X2 ekran – Bir pazarlık fiyata Canlı Süper AMOLED

İnsanlardan bir telefon için 300 € ödeme yapmasını istiyorsanız, kötü veya vasat bir ekran eklemeyi gerçekten göze alamazsınız. Yarışma burada bile çok güçlendi.

Sony Xperia 10, Motorola One Action ve Nokia 7.2’nin hepsi büyük, net Full HD + çabalarıyla geliyor. İster ultra geniş 21: 9 en boy oranı ister HDR uyumluluğu iddiaları olsun, hepsinin dikkat çekici özellikleri de var.

Neyse ki, Realme X2’nin 6.4in Süper AMOLED ekranında bir koz kartı var. Ekranın 1080 x 2340 çözünürlüğü, her şeyin yeterince keskin olmasını sağlar, ancak gerçekten öne çıkan Super AMOLED panelinin sağlanmasıdır. Çoğunlukla LCD rakiplerinin eşleştirmeyi ummadığı türden çekici siyahlar ile nadiren canlı bir görüntü sağlar.

Şu anda Xiaomi AM 9 SE’yi Super AMOLED ekran ile benzer miktarda parayla alabilirsiniz, ancak bunun nedeni sadece 349 £ RRP’den tipik indirim seviyesinden kaynaklanıyor.

Realme X2

Realme X2 ekranının varsayılan olarak biraz havalı olduğunu gördüm, ancak Ayarlar menüsünde işleri en az yaygarayla ısıtmanızı sağlayan saçma sapan bir kaydırıcı var.

Sonuçta, bu para için nadiren zengin, canlı bir ekran. Ağır video izleyicileri, müdahaleci bir dewdrop çentikli olmak zorunda kalacaklar, ancak akıllı telefon hiyerarşisini daha da bulmak için bu olağandışı değil. Aksi takdirde, fiyat için görsel bir yumruk atan birçok telefonu düşünemiyorum.

Realme X2 performansı – Ağırlığının çok üstünde yumruk atıyor

Realme X2’nin ekranı biraz daha pahalı bir telefondan aktarılmış gibi hissettirdiği gibi, CPU ve RAM kombinasyonu da öyle. Cihazın merkezindeki Snapdragon 730G, Qualcomm’un geçerli 8nm standartına göre mevcut orta sınıf tedarikidir.

Oppo Reno 2’deki aynı çip, yaklaşık 200 £ daha fazla bir telefon. Bu telefonun orta menzilli gücünden etkilendik, ancak daha iyi performans gösterdiler. Bu uyarı burada geçerli değil.

Genel gezinme akıcıdır, ancak birden fazla açık uygulama arasında atlama, yükleme olmaması için dikkat çekiciydi – 8GB RAM’in cömertçe sağlanmasına kuşkusuz bir şey.

Call of Duty Mobile ve PUBG gibi yoğun 3D oyunlar bile yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde çalışıyor – hatta CoD durumunda bile Çok Yüksek. Gerçekten de, Snapdragon 730G özellikle bu tür oyun görevlerine yöneliktir ve GPU, Düz Snapdragon 730’dan% 15 daha yüksek bir saat hızına sahiptir.

6833’ün bir Geekbench 4 çok çekirdekli skoru, Realme X2’nin çok iyi bir performans sergilediği noktasını harekete geçiriyor. Bunu çağdaşlarıyla karşılaştıran Motorola One Action, 5123 ve Nokia 7.2’nin 5889; yakınında bile değil.

128 GB ve bir microSD yuvası ile bu oyunları ve uygulamaları indirmek için yeterli depolama alanına sahip olacaksınız. Bu gerçekten çok iyi donanımlı bir telefon.

Realme X2

Realme X2 yazılımı – ColorOS 6.1 bize stok Android için pining var

Realme X2, Android 9.0 Pie’ı Oppo’nun ColorOS 6.1 arayüzü ile üst üste yerleştiriyor. Kendini farklılaştırmak için biraz fazla istekli görünen bu özel kullanıcı arayüzlerinden bir diğeri. Huawei’nin Duygu UI’si ve Xiaomi’nin MIUI’si yanındaki dosya.

Bunun karşısında, bu, Google’ın popüler mobil işletim sisteminin oldukça tipik bir türevidir. Ana ekranlar, (çoğunlukla) dairesel uygulama simgeleri ve sürüklenen uygulama tepsisi ile kabaca aynı görünür.

Ancak, ilk sürükleme aşamasından ekran parlaklığına erişebilmek güzel olsa da, bildirim menüsü daha karmaşık ve kafa karıştırıcı bir düzen ile oldukça farklı görünüyor. Ayarlar menüsünün, özellikle daha stok benzeri bir Android deneyiminden geliyorsanız, eşit derecede karıştırıldığını gördüm.

Bu arada, ana ana ekranın soluna gitmek, Google’ın her zaman yararlı olan yayınını bulmayı umabileceğiniz özel bir Akıllı Asistan getirir. Burada bir takvim, yerel hava durumu okuması, hızlı uygulama ve iletişim kısayolları, adım izleyiciler ve yakın zamanda çekilmiş fotoğraflar da dahil olmak üzere bir dizi bağlamsal widget alırsınız.

Çoğu Android kullanıcısı bu bilgilere hemen erişmenin kendi yollarına sahip olmasına rağmen, tamamen kullanılmaz. Örneğin Android’in yıllardır widget desteği var.

Belki de en sakıncası, size zorlanan önceden yüklenmiş uygulamalar paketidir. Chrome zaten yüklüyken gerçekten Opera tarayıcısına ihtiyacımız var mı? Gmail zaten mevcut olduğunda AquaMail’e ihtiyacımız var mı? Cevap sırasıyla hayır ve kesinlikle hayır.

ColorOS 6.1 kullanılamaz bir travesti olmaktan çok uzaktır. İşini hızlı bir şekilde ve gereksiz animasyonlar olmadan sürdürmek iyi bir anlama sahiptir. Ancak etkileyici bir donanım gösterisinden sonra, Nokia 7.2 ve Motorola One Vision gibi Android One rakiplerinin önemli bir zaferi geride bıraktığı alan bu.

Realme X2 kamera – Genel olarak başarılı sonuçlar

Daha yüksek kalitede bir cihaz gibi davranan uygun fiyatlı bir telefonsanız, genellikle kameradan çıkarsınız. Ancak Realme X2 oldukça iyi bir fotoğraf paketi sunuyor.

Teknik açıdan doğruysa, dörtlü bir kamera olduğu iddia ediliyor. Buradaki lenslerden biri, son derece yakın ve kişisel olmak için 2 megapiksel bir makro kamera (Realme 4 cm diyor), diğeri ise özel bir derinlik sensörü. Bu sadece iki “uygun” kamerayı bırakır.

Yine de oldukça iyi donanımlılar. Ana kamera, büyük 1 / 1.72in sensörlü ve parlak f / 1.8 diyafram açıklığına sahip 64 megapiksel bir ünitedir. Çektiğiniz çoğu çekim aslında 16 megapikselde çekilecek, ancak bu görüntüleri gerçekten patlatmak istiyorsanız kamerayı tam 64’ü kullanmaya zorlamak mümkündür.

Bu, 119 derecelik bir görüş alanı sunan 8 megapiksel f / 2.3 ultra geniş açılı ikincil ile destekleniyor.

Bu dörtlü kurulum, çoğunlukla hoş, canlı ve dengeli görüntüler yakalamak için etkili bir şekilde bir araya gelir. Ayrıca, çok daha ucuz akıllı telefon kameralarından elde edilen sonuçlarla yıkanmayan düşük ışıklı iç mekan çekimlerinin kalitesinden de etkilendim. Muhtemelen bu büyük sensöre teşekkür edebilirsiniz.

Birden çok karenin olağan kompozit görüntüsünü oluşturan özel bir Gece modu (burada Super Nightscape 2.0 olarak adlandırılır) vardır. Buradaki en iyi örnekten çok uzak, ancak çok karanlık durumlarda oldukça fazla ayrıntı çekiyor – bir saniye daha hareket edebilmeniz koşuluyla.

Bu arada, yukarıda bahsedilen derinlik sensörü, varlığını, kenarlarda çok yanlış veya parıltılı görünmeden gerçekten pop oluşturabilen iyi bir Portre moduyla varlığını haklı çıkarıyor gibi görünüyor. Yine, pazarın bu sonunda verilen bir uzak.

Burada özel bir telefoto lensin bulunmadığını fark etmiş olabilirsiniz, ancak Realme, X2’nin kaynaklarını – mükemmel olmaktan uzaksa – 2x yakınlaştırma çekimleri için birleştirdi. Ultra kırpılmış 5x seçeneği, torbalarla dolu bir adımla çok uzak bir adım gibi görünüyor.

Önünde, sonuçları özel bir şey olmayan, alışılmadık derecede keskin bir 32 megapiksel kamera var. Realme, gelecekteki bir güncellemede bir Portre Süper Nightscape selfie modu vaat ediyor.

Video çekiciler 960fps ağır çekim video yakalama yeteneğine sahipler ve resmi biraz kırpma pahasına etkili bir şekilde elektronik olarak sabitleyen Ultra Görüntü Sabitleme (UIS) var.

Otomatik HDR

Telefoto yok, ancak 2X çekim oldukça iyi.

Genel çekimler oldukça net ve dengeli.

Gece modu hem ön plandan hem de arka plandan çok fazla ayrıntıyı ortaya çıkarıyor

Realme X2 pil ömrü – En yüksek dayanıklılık, etkileyici derecede hızlı şarj

Realme X2, büyük bir 4000mAh pil ve etkileyici bir şekilde hızlı 30W şarj ile etkileyici bir donanım temizliğini tamamlıyor.

Kendinizi birçok vesileyle bu kadar acilen doldurmaya ihtiyaç duyacağınız için değil. Kendimi tankta kalan% 35-40 oranında orta ve ağır kullanımdan oluşan uzun bir gün içinde buldum.

Realme X2

Hafif kullanıcıların, iki gün arasında ücretlendirmeler yapabilecekleri düşünülebilir.

Ekran parlaklığı sonuna kadar dolu bir saatlik akışlı Netflix, pilden% 7 tasarruf sağlıyor. Oldukça iyi.

Şarj etme zamanı geldiğinde, 30W VOOC Flash Charge 4.0 şarj cihazı var. Realme, X2’yi sadece 30 dakikada% 67’ye taşıyabileceğini iddia ediyor.

Muhtemelen gerçek yaşamı daha yansıtan bir test senaryosunda, sadece 15 dakikada% 59’dan% 84’e (% 25 artış) ulaşabildim. Etkileyici şeyler.

Realme X2’yi satın almalı mısınız?

Realme X2, 300 € ‘dan daha düşük bir fiyata çekici bir paket sunuyor. Özellikle, telefonun donanımı mükemmel performans, canlı bir Super AMOLED ekran ve güçlü pil ömrü sunan eşit derecede güçlüdür.

Ayrıca, çeşitli aydınlatma koşullarında güçlü ve dengeli çekimler yapabilen esnek bir kamera da elde edeceksiniz. Bu, pazarın bu sonunda her zaman gördüğünüz bir şey değil.

Realme X2’yi kalifiye olmayan bir öneriye karşı tutan ana şey, alt renk ColorOS özel kullanıcı arayüzüdür – ancak bu oldukça sağlam ve uyum sağlamak mümkündür.

Diğer sitelerin aksine, incelediğimiz her ürünü iyice test ediyoruz. Özellikleri doğru bir şekilde karşılaştırmak için endüstri standardı testleri kullanıyoruz. Size her zaman ne bulduğumuzu söyleyeceğiz. Bir ürünü incelemek için hiçbir zaman para kabul etmiyoruz.
Ne düşündüğünüzü bize söyleyin – e-postalarınızı Editör’e gönderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir