Puma’nın Akıllı Saati

Özet

Puma Smartwatch, şirketin DNA’sını sonuna kadar çalıştırıyor. Çekici, sportif görünümünün, eşleşecek donanım ve yazılıma haiz olmaması sadece bir eksiklik.

Artıları

 • Çekici, sportif görünüm
 • Güzel, renli parlak ekran
 • Konforlu

Eksileri

 • Yüksek performansı yok
 • Fitness özellikleri zayıf
 • PumaTrac sistemi saatte çok basit

Temel Özellikler

 • İnceleme Fiyatı: 1960 TL
 • 44mm İzle kordon
 • Wear OS
 • Snapdragon Wear 3100 işlemci
 • İPhone ve Android telefonlarla uyumlu
 • 50 metreye kadar su geçirmez
 • Kalp atışı sensörü
 • Dahili GPS
 • 1-2 günü çıkaracak pil ömrü

 

Büyük puma logolu spor giyim devi şu anda biraz canlanma yaşıyor. Şimdi Puma Smartwatch ile parmaklarını akıllı saatlerin dünyasına daldırma kararının, şirketin bağlı bir saat isteyenler için para kazanmasına yardımcı olabileceğini, ancak bir Apple Watch 5’i süslemediğini umuyor.

Zaten adına gerçek bir akıllı saat ordusu olan Fossil Group ile uzun vadeli bir ortaklık imzalayarak bunun gerçekleşmesi için biraz yardım alıyor.

Moda devi, şık Wear OS saatleri ile daha iyi biliniyor olabilir, ancak son zamanlarda Fossil Sport ile kaslarını spor alanına genişletti. Şirketin son birkaç aydır piyasaya sürülen Gen 5 akıllı saat koleksiyonu da daha “aktif” bir görünüm sergiliyor.

Puma Smartwatch, Fossil’in mevcut akıllı saatleriyle sunmayı başardığı, Google’ın Wear OS’sine yazılım şovunu yürütmek için eğlendiklerinin bir sonucudur.

Puma Smartwatch tasarımı 

Bu Puma’nın akıllı saatinin ilk adımı olsa da, marka bir süredir “aptal” saatler satıyor. Bu yüzden mevcut saatlerin akıllı telefonların görünümüne dayandığını görmek sürpriz değil. Utanç verici bir şekilde sportiftir ve spor salonunda ya da koşarken giymek için üretilmiştir. Su geçirmezlik derecesi, havuzda bir dalış için giyilmeye de uygun olduğu anlamına gelir ve yüzme izleme kapasitesi sunarsudaki bu seanslardan en iyi şekilde faydalanmak için

Boyut olarak, değiştirilebilir bir silikon saat kayışı ile bileğinize yerinde tutulan 44mm, tamamen yuvarlak bir saat elde edersiniz. Esnek banttan herhangi bir tahriş yaşamadık ve gece gündüz ve terli spor seansları sırasında rahat giymeyi bulduk.

Saatin arkasında alüminyum bir kasa bulacaksınız; ön tarafta, tam dokunmatik ekranı çevreleyen, bize çok fazla Fosil Sporu hatırlatan göz alıcı bir metalik çerçeve var. Puma’yı spordan ayıran şey, burada daha az fiziksel düğme almanızdır. Puma, bildirimler ve menü ekranları arasında gezinmek için çevirebileceğiniz tek bir taç seçer veya Google Asistan’ı başlatmak için basılı tutun.

Puma 11 mm kalınlığındadır, bu yüzden hayal gücünün herhangi bir parçasıyla kesinlikle tıknaz bir saat değildir. Bileğinize hafif oturur, bu yüzden akıllı saatlerinizi ince seviyorsanız Puma Smartwatch çekici olacaktır.

Puma Smartwatch siyah, pembe altın ve sarı renklerde mevcuttur. Test ettiğimiz sarı üniteden kesinlikle memnun kaldık – bu da standart birincil sarıdan daha neon.

Puma Smartwatch ekran – Güçlü parlaklığa sahip kaliteli dokunmatik ekran

Puma Smartwatch, 328ppi piksel yoğunluğu sunan 1.19 inç AMOLED dokunmatik ekranla geliyor. Ekran alanı açısından, diğer birçok Wear OS saatiyle uyumlu hale getiriyor. Neyse ki, görünürde düz lastik olmayan tamamen yuvarlak bir ekran.

Apple ve Samsung’un akıllı saat ekranlarının iş dünyasının en iyisi olduğunu düşünüyoruz. Buradaki panel ekran kalitesi cephesinde sınıf lideri olmasa da, herhangi bir şikayetimiz yok. Optimum seviyede ayarlanmamış olsa bile, güçlü parlaklığa sahip kaliteli bir dokunmatik ekrandır. Renkler zengindir ve kontrast seviyeleri de etkileyerek akıllı saat görüntüleme deneyimini iyi bir hale getirir.

Ekran görünürlüğü iyi ve saat ayarlarında, ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız doğrudan güneş ışığında geçici bir artış sağlayan bir Güneş Işığı artırma seçeneği bile var.

Puma Smartwatch özellikleri – Wear OS çalışan bir akıllı saatten bekleyebileceğiniz hemen hemen her şey

Puma’nın, özellikle bu akıllı saat için Fossil ile ortak olduğu düşünüldüğünde kendi işletim sistemini kurmaya karar vermediğini bulmak büyük bir sürpriz değil. Alacağınız şey Google’ın Wear OS’nin en son sürümüdür.

Bu, Wear OS çalıştıran bir akıllı saatten bekleyebileceğiniz hemen hemen her şey anlamına gelir. Bildirimler alabilir, Google Asistan’a erişebilir, Google Play’i kullanarak müzik yükleyebilir ve Yapabilmek Google Pay ile öğeler için ödeme yapın. Bir mikrofon var, ancak bir hoparlör yok, bu nedenle bazı yeni Wear saatlerinde olduğu gibi çağrı alma olanağınız yok.

Puma, önceden yüklenmiş saat yüzleri ve birkaç uygulama aracılığıyla yazılımın önündeki varlığını bir dereceye kadar hissettiriyor. Ancak Puma markalı özelleştirilebilir saat kadranları arasından seçim yapabilirsiniz. Scorecard kesinlikle göze çarpıyor, saati uyandırdığınızda ve bekleme modundayken zamanı söylemek için çekici bir yer sunuyor. Puma’nın daha fazlasını sunmaması sadece bir utanç.

Normal Wear OS seçimi dizisine uygulama eklemeleri açısından, kendi özelleştirilmiş saat yüzlerinizi görüntüleyebileceğiniz ve seçebileceğiniz bir Kaydedilmiş Görünümler uygulaması vardır. Fossil yapımı akıllı saatlerde bir sürü ürün gördüğümüz bir şey. Daha da ilginç olanı, iç ve dış mekan koşularını izlemek için alternatif bir yer olan fitness odaklı bir ekstra olan PumaTrac.

Saatin dışında egzersiz planları oluşturma ve uygulamada takip edebileceğiniz antrenmanları indirme olanağı sunan bir PumaTrac deneyimi de var. Hayal kırıklığı yaratan bu deneyim, hiçbir şekilde saate entegrasyon olmadan uygulamada kalır. Bu antrenmanları bileğinizden takip edebilmek hoş bir dokunuş olurdu.

Bir Puma akıllı saatteki Wear OS, işletim sistemi hakkındaki duygularımızı bir bütün olarak değiştirdi mi? Pek sayılmaz. Daha önce gördüklerimizden daha fazla. Her şey rakip işletim sistemlerinde olduğu gibi kaygan veya cilalı hissetmez. Puma ekstraları partiye çığır açacak bir şey getirmez ve Google, işiyle ilgili gidişatını gerçekten sevmenizi sağlayacak bir şeyden yoksun gibi hisseder.

Fitness – Fitness özelliklerinin eksiksiz tamamlayıcısı

Puma spor dünyasında iyi bilinir, bu nedenle burada tüm fitness özelliklerini aldığımızı görmek şaşırtıcı değildir. Açık hava aktivitelerini izlemek için dahili GPS, egzersiz sırasında çaba seviyelerini ölçmek için bir kalp atış hızı monitörünüz ve elbette su geçirmez bir tasarımınız var, böylece yüzmek için alabilirsiniz.

Kutunun dışında, antrenmanları saklamak, görüntülemek ve izlemek için bir yer sunmak üzere Google Fit’e güveniyorsunuz. Bu iki uygulama şeklini alır: Google Fit ve Google Fit Workout. Ayrıca Apple, Samsung ve Garmin tarafından önerilenlere benzer rehberli nefes egzersizleri sunan Google Fit Breathe de var.

Elbette, egzersizlerinizi izlemek için zaten bir şey kullanıyorsanız ve bunu yapmaya devam etmek istiyorsanız, üçüncü taraf uygulamalarına dokunma seçeneğiniz de vardır. Google Fit rotasını kullanırsanız, bulacağınız şey sağlık ve fitness verilerinizi birleştirmek için çok karmaşık bir yaklaşımdır. Bir akıllı telefondaki deneyim şu anda bir saatte olduğundan kesinlikle daha iyi, bu kesin. Evet, Hareket ve Kalp Noktalarınızı gösteren Google Fit saat yüzü harika görünüyor, ancak antrenmanları izlemek ve verileri görüntülemek için en sezgisel değil.

GPS’i bir sürü koşu için test ettik; ancak sorunla karşılaştık. İlk sorun, saatin telefonunuzun GPS’ini engellemeye çalışmaktan vazgeçmektir. Bunu, doğruluğu artırmak için bir önlem olarak açıkça yapar, ancak özellikle çoğu insan yakındaki telefonlarıyla takip edip telefon GPS’ini kullanmak istemediğinde, bu bağlantıyı durdurmak çok daha kolay olmalıdır. Sonunda bunu yapmayı başardığımızda, özel bir koşu saatinin yanındaki doğruluk kısa sürdü. Sonuç olarak, diğer çalıştırma metrikleriyle ilgili yanlışlıklar verdi.

Puma Smartwatch’un koşu saati olarak çalışma yeteneğinin daha aşırı bir testinde, diğer bileğinde koşu saati olan bir maraton koştuk. Doğruluk, yarış sırasında çoğu zaman koşu saatine uygun gibi görünse de, gösterilecek verilerimiz yok, çünkü Puma’nın pili hiçbir veriyi kaydetmeden sona ermeden öldü.

Kalp atış hızı monitörünün performansı da evde yazmak için çok fazla değil. Örneğin, aralıklı bir kapalı kürek seansında, yukarıdaki ekran görüntüsünün gösterdiği gibi kalp atış hızı monitörü göğüs kayışına kıyasla kalp hızındaki hızlı artışlara ve düşüşlere ayak uydurmak için mücadele etti. Bu saati spor takibi için satın alıyorsanız hayal kırıklığına uğrayacağınızı düşünüyoruz.

Puma Smartwatch performansı ve pil ömrü – Eski ve yeni donanımın bir karışımı

Puma Smartwatch’un sorunsuz çalışması, eski ve yeni donanımın bir karışımıdır. Yeni Qualcomm’un en yeni Snapdragon Wear 3100 işlemcisi. Eski 512MB RAM eşliğinde 4 GB depolama alanı. Wear OS akıllı saatlerinde yıllardır gördüğümüz türden RAM ve depolama kombo – Android Wear günlerine kadar bile.

Sonuç olarak, burada sorunsuz bir performanstan uzak durursunuz. İzleme ekranlarını kaydırırken belirgin bir gecikme var, halsizlik uygulamaları başlatmaya çalışırken daha da belirgindir. Örneğin, PumaTrac uygulaması, sadece bir koşuyu kaydetmek kadar basit bir şey yapabilmek için açılmak için küçük bir yaş alıyor gibi görünüyor.

Puma da pil ömrü cephesinde yeni bir çığır açmıyor. Wear OS akıllı saatler için norm olan oldukça standart 1-2 günlük bir pil ömrü bekleyebilirsiniz. Zamanımıza dayanarak, rahatça bir gün artı ertesi gün birkaç saat alacaksınız. Alt satır: her gece şarj etmeniz gerekecek.

Spor izleme özelliklerinden hiçbirini kullanmadığımız bir günde, saat 40 civarında% 40 pil işaretine ulaşma eğilimi gösterdi. Pil azaldığında, otomatik olarak pil tasarrufu moduna geçer – ve bu, zamanı bildirmekten başka tüm özelliklerin sınır dışı olduğu anlamına gelir.

Bir antrenmanın takip edilmesinin pil ömrü üzerinde önemli bir etkisi vardır. Kalp atış hızı sensörünü kullanan 20 dakikalık bir egzersiz, pilin% 10’undan biraz daha fazla düştü. Dahili GPS kullanarak bir saatlik bir çalışma için saat% 30’luk bir isabet gördü. Olumlu olanı, en azından hızlı bir şarj cihazı olması ve bir saatten fazla bir süre içinde% 0-100 arasında olmanızdır.

Puma Smartwatch’u satın almalı mısınız?

Puma saatlerinin görünümünü gerçekten seviyor ve zamanı anlatmanın ötesinde ekstra işlevsellik için özlem duyuyorsanız Puma Smartwatch’ı satın alın.

Bir akıllı saat olarak, sağlam bir iş yapar. Bir spor saati olarak, benzer fiyatlı Garmin veya Polar’ı tercih etmekten daha iyi olur. Aynı akıllı özelliklerin çoğuna ve daha güvenilir sağlık ve fitness takibine sahip olabilirsiniz.

Ne yazık ki, Google’ın Wear OS hala can sıkıcı tuhaflıkları var ve düşük güçlü donanımlarla birlikte, Puma’nın bu ilk iyi çabasında Aşil topuğu.

Diğer sitelerin aksine, incelediğimiz her ürünü iyice test ediyoruz. Özellikleri doğru bir şekilde karşılaştırmak için endüstri standardı testleri kullanıyoruz. Size her zaman ne bulduğumuzu söyleyeceğiz. Bir ürünü incelemek için hiçbir zaman para kabul etmiyoruz.
Ne düşündüğünüzü bize söyleyin – e-postalarınızı Editör’e gönderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir