Oppo A5 2020 İnceleme

İlk izlenimleriz

Oppo A5 2020, arkadaşlarıma en sık tavsiye ettiğim telefon türüdür. Maliyeti, SIMsiz bir satın almayı mükemmel bir şekilde makul hale getirmek için yeterince düşük, iyi görünüyor ve baş ağrısız kullanmak için CPU gücü, RAM ve pil kapasitesine sahip olmalıdır.

Temel Özellikler

  • İnceleme Fiyatı: 179 £
  • 6,5 inç 1600 x 720 piksel LCD ekran
  • Snapdragon 665 CPU
  • 3GB RAM
  • 64 GB depolama alanı
  • 12/8/2 / 2MP arka kameralar
  • 8MP ön kamera
  • 5000mAh batarya
  • ColosOS 6 ile Android 9

Oppo A5 2020, birçok insanın 2020’de Oppo ile daha iyi tanışmalarının ana nedenlerinden biridir. Birçoğunun bugüne kadar Oppo telefonları ile deneyimi yoktur, ancak bu marka Hindistan ve Çin gibi ülkelerde kesinlikle çok büyük.

Neden? Bu telefon uygun fiyatlı, SIM içermeyen bir satın alma veya düşük maliyetli bir sözleşme için mükemmeldir.

£ 179 için çok fazla telefon alırsınız. Oppo A5 2020, büyük bir bataryaya, geniş, modern görünümlü bir ekrana, pazar lideri Qualcomm’dan bir işlemciye ve hem standart hem de ultra geniş görüşlere sahip bir arka kamera dizisine sahiptir. Oppo A9 2020’ye benziyor, ancak biraz daha ucuza mal oluyor.

Oppo A5 2020 akıllı bir satın alma gibi geliyor. Biz düşünmelisiniz olup olmadığını erken bir fikir edinmek için tam inceleme öncesinde onunla bir gün geçirdi.

Bir bütçe telefon satın alın ve fiyatı eksik özelliklere veya o kadar iyi olmayan parçalara karşı tartmanız gerekir. Bu hesaplama, 2013’teki lansmanından bu yana Moto G serisinin hayranıyım. Kötü ve eksik parçalar her zaman mantıklıydı.

Sizi daha sonra Oppo A5 2020’nin daha küçük bitlerinden geçireceğim. Ancak Trusted Reviews’in HQ London’ında soğuk ve kış mevsimidir, bu yüzden iyi yönleriyle olumlu bir notla başlayalım.

Oppo, Motorola ve G serisine benzer bir yaklaşım izlemiş gibi görünüyor. Temel bilgilerin sağlam olmasını sağlamıştır.

Birçok oyun ve fotoğraf için yeterli 64GB depolama alanına sahip olursunuz, bir kulaklık jakı ve arkada kullanışlı bir konumda oturan hızlı bir parmak izi tarayıcısı var. Oppo A5 2020’den önce 900 £ Samsung Galaxy A90 5G kullandım ve ekran tarayıcısı bu “eski” stil pedinden daha yavaş ve daha az güvenilir.

Telefon suya dayanıklı değildir, ancak Oppo size ihtiyacınız olan tüm koruyucu parçaları sağlar. Plastik bir ekran koruyucu önceden uygulanmış olarak gelir ve kutuda saçma bir silikon kılıf alırsınız.

Oppo A5 2020, OnePlus’ın telefonlarından birine şaşırtıcı bir şekilde benziyor. Sırtı kıvrımlıdır ve yüksek renklerle veya yüzeylerle öne çıkma girişimi yoktur, ancak diğer unsurlar bunun daha üst düzey bir telefon olduğuna inanmak için sizi kandırabilir.

İnce bir gözyaşı çentiği, 20: 9 en-boy ekranına sahiptir ve ekran 6.5 inçlik bir bütçe Android için büyüktür. Gözleriniz tam olarak uygun panel kalitesine oturduktan sonra Netflix filmleri ve bu uzun YouTube videoları, telefonun fiyatının dört katından daha kötü görünmeyecek.

Bir gün içinde, Oppo A5 2020 de mükemmel çalışıyor. Snapdragon 665 CPU ve 3GB RAM’e sahip, günümüzde bir Android telefonda görmek istediğimiz en az şey. Üst düzey oyunlarla test edeceğim ve tam incelemeden önce Güvenilir Yorumlar test sürecinin tamamını uygulayacağım.

Pil, kontrol etmeye en çok hevesli olduğum kısım. Bu 5000mAh bir hücredir. Bu, yalnızca birçok üst düzey telefondan daha yüksek kapasiteli bir pil değil, aynı zamanda ultra güçlü bir işlemciyi veya son derece yüksek çözünürlüklü bir ekranı da sürdürmek zorunda değil.

Oppo bu parçayı berbat etmediyse, A5 2020’nin yaşaması çok kolay olmalı.

Bazılarınız kameraları için telefona çekilebilir. Arkada dört tane var, bu da 175 sterlin saçma ve biri ön tarafta.

İşte burada Oppo A5 2020’nin “kötü” bitlerinden birincisine ulaşıyoruz. Dört kameradan sadece ikisi burada özellikle kullanışlıdır. Bunlardan biri 12 megapiksel “normal” bir kamera. Diğeri ise 8 megapiksel ultra geniş.

Fotoğraf çekebileceğiniz iki gerçek görünümünüz var. Diğer iki kamera mı? Biri bir derinlik sensörü, diğeri bir makro mercek. Her ikisinde de 2 megapiksel sensörler var.

Ancak, aynı kurulumu kullanan önceki Oppo kameralarda çok fazla şey yapmadıklarını fark ettim. Hızlı bir oyundan burada farklı bir şey bulamadım. Yine de derinlik merceği kaplanmış olarak arka plan bulanıklığı “portre” fotoğrafları çekebilirsiniz. Ve bu ek kameraların her ikisi de çok düşük kalitede olduğundan, Oppo A5 2020 ile kaliteli makro görüntüler alabileceğiniz fikri iyimser.

Görüntü kalitesi, video ve bu makro ve derinlik kameralarının gerçekte göründüğünden daha fazlasını yapıp yapmadığına dair tam bir karar için incelemeyi tekrar kontrol edin.

Gece fotoğrafları oldukça yumuşaktır, ancak bu normaldir

İşte geniş açılı görünüş…


… Birincil kameraya karşı

Oppo A5 2020’nin iki büyük dezavantajı var. 720p ekrana sahip ve arka kısmı camdan ziyade plastik. Önemli mi?

6,5 inç’te 720p ve 1080p arasındaki farkı söyleyebilirsiniz. Metin daha az keskin ve birkaç üçüncü taraf uygulamasında biraz bloklu görünüyor. Bununla birlikte, Android’in kenar yumuşatma özelliği yazı tiplerinin çoğu yerde pikselli olmak yerine yumuşak görünmesini sağlar.

Sorun şu ki, daha iyisini yapabilirsin. Motorola’nın G7 Plus’ı, piyasaya sunulduğunda Oppo A5 2020’den 100 £ daha pahalı. Ancak günümüzde çevrimiçi olarak neredeyse aynı maliyet ve daha keskin (daha küçükse) bir 1080p ekrana sahip.

Yeni telefonları etkili bir şekilde “satışta” olan bir telefonla karşılaştırmak tamamen adil değil ve Oppo A5 2020 çok değerli görünüyor. Ancak bu, yalnızca kasaya ulaştığınızda sizi şimdiye kadar götürür ve daha yeni Moto G8 Plus sadece biraz daha pahalıdır.

Neden hala bu Oppo’yu satın alabilirsin? Çok daha büyük bir bataryaya ve daha büyük bir ekrana sahip. Tam incelememizde daha az belirgin olan diğer faydaları inceleyeceğim.

Bu önizlemedeki fotoğraflardan Oppo A5 2020’nin yazılımının oldukça “kare” göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Bu, Oppo’nun Android görünümü olan ColorOS 6. Android 9 altında oturuyor ve şimdi biraz güncel değil. Android 10 Eylül 2019’da piyasaya sürüldü.

Biraz daha yakından baktığınızda ve Oppo A5 2020’nin aslında Eylül 2019’da Oppo’nun zaten bir ev ismi olduğu diğer pazarlar için duyurulduğunu fark ettiğinizde gecikme mantıklı.

Oppo A5 2020 – Erken Karar

Oppo A5 2020, arkadaşlarıma en sık tavsiye ettiğim telefon türüdür. Maliyeti, SIMsiz bir satın almayı mükemmel bir şekilde makul hale getirmek için yeterince düşük, iyi görünüyor ve baş ağrısız kullanmak için CPU gücü, RAM ve pil kapasitesine sahip olmalıdır.

Bu erken vaat tava olup olmadığını görmek için tam inceleme için geri gelin. Ancak dört arka kameradan çok fazla odaklanmayın, çünkü dördünden ikisi çok temel donanım kullanıyor ve telefonun gerçek fotoğraf gücüne çok fazla şey eklemesi pek mümkün değil.

“İnceleniyor” ifadesi, yalnızca bir ürünle ilgili ilk izlenimimizdir – tam bir test ve karar değildir. Yazarımızın neye benzediğini erken anlayabilmek için ürünle biraz zaman geçirmiş olması gerekir. Arama sonuçlarında görünür kılmak için bu “incelemelere el koy” diyoruz. Ancak bunlar her zaman kararsızdır ve tavsiye vermezler. İnceleme politikamız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir