Nintendo Switch SNES satışlarını gölgede bıraktı

2017’de geri dönecek olursanız, Nintendo’ya önümüzdeki Switch konsolunun üç yıl içinde ikonik SNES’i geçeceğini söyleseydiniz, Japon devleri çatıdan iki kez atlamış olacaktı.

Wii U flopunun ardından göründüğü gibi, bugün Mario ve ortak gün. normalden biraz daha yükseğe sıçrayacak.

Nintendo, tampon tatil satış döneminin ardından 16 bit Super Nintendo Entertainment System’ın ömür boyu satışlarını gölgede bıraktığını açıkladı.

Nintendo, 2019’un son üç ayında (sistem için bir kayıt) 10.81 milyon cadı konsolu sattı; bunların beş milyonu sadece elde taşınan yeni Switch Lite idi.

Bu, toplamı 52.48 milyona ve 1990’larda SNES tarafından değiştirilen 49 milyon birimin üzerine çıkarıyor. Bu, Switch’i ve kısa süre önce piyasaya sürülen Lite karşılığını, Nintendo’nun tarihindeki en çok satan üçüncü ev konsolu haline getiriyor ve sadece Nintendo NES ve orijinal Wii konsolunu izliyor.

İlgili: En iyi Nintendo Switch oyunları

Mevcut performans devam ederse, 8 bit NES konsolunun da aşılması aylar alacaktır. Orijinal Nintendo Entertainment System, eşit derecede ikonik çalışması sırasında sadece 62 milyon konsoldan utangaçtı.

Switch’in 2006’da piyasaya sürülmesinden sonra 100 milyondan fazla birimi aşan Nintendo Wii’den muhtemelen en üst sırada yer alacaktır. Ancak, mevcut momentum devam ederse, bu tahmini bu kez tekrar gözden geçirmemiz gerekebilir. gelecek yıl.

Sistemin en çok satan oyunları göz önüne alındığında, Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes, Süper Mario Odyssey, Süper Smash Bros. Ultimate, Mario Kart 8 Deluxe ve Pokemon Kılıç ve Kalkan kova yükü tarafından hala satılıyor. 2020 için sıralanan başlıklar, herhangi bir şeyi ekarte etmek aptalca olurdu.

NES ve SNES’in en iyilerini kaçırıyorsanız, Nintendo Switch Online hizmeti aracılığıyla en iyi oyunları seçebileceğinizi unutmayın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir