Moto 360 (2019) İnceleme

Moto 360, umduğumuz akıllı saat dönüşü değil. Yeterince iyi, ama kesinlikle daha heyecan verici ve daha iyi görünümlü seçenekler var.

Artıları

 • Yapılı
 • İki kayış içerir
 • Yükseltilmiş işlemci ve depolama

Eksileri

 • Pahalı
 • Büyük yazılım ekstraları yok
 • So-so spor takibi

Temel Özellikler

 • İnceleme Fiyatı: £ 339.99
 • 1,2 inç 360 x 360 OLED
 • 5ATM su yalıtımı
 • Küresel Konumlama Sistemi
 • Wear OS

Nedir Moto 360 (2019)?

Google’ın Wear OS’si Android Wear olarak bilinince, Motorola, akıllı saat platformunu kucaklayan birkaç teknoloji şirketi arasında yer aldı. Moto 360 girişi 2014.

Dikdörtgen görünümlü LG G Watch ve Samsung Gear Live’dan sonra, Wear’ı dairesel bir saat kasasının içine koyan ilk akıllı saati işaretledi. Bu ilk nesil seçeneklerde tartışmasız en popüler olanıydı ve mükemmel olmasa da, LG ve Samsung’un erken çabalarından çok daha fazlası vardı.

İkinci nesil 360 iniş 2015 ve sonrasında Motorola akıllı saatlerde sessizleşti. Üçüncü Moto 360, sonuncusundan birkaç yıl sonra adil bir arazi, ancak her şey göründüğü gibi değil. Bu Motorola tarafından değil, eBuyNow adlı bir şirket tarafından yapılır. Motorola, akıllı saat markasını canlandırmak ve günümüzün akıllı saatleriyle uyumlu hale getirmek için lisanslamayı tercih ediyor.

Moto 360 (2019) Tasarım – Ne tıknaz ne de zarif

Orijinal Moto 360, bir teknoloji şirketi tarafından yapılmış gibi hissettirmeyen bir akıllı saat yapmak açısından birçok açıdan büyük bir atılımdı. İkinci nesil 360 ile Moto, hem erkeklerin hem de kadınların akıllı saatler giymek isteyebileceğini fark etti ve iki boyut seçeneği ve daha hoş bir görünüm sundu.

Yeni Moto, geçmiş nesillerin görünümüne sadık kalıyor ve birçok yönden bu cephede daha cesur olsaydı. Paslanmaz çelik, gül altın veya hayalet siyah seçenekleriyle 42mm saat ile artık sadece tek bir boyut seçeneğine sahip oluyorsunuz. Deri olarak sunulan 20 mm’lik bir kayış ve daha spor dostu bir silikon ile birleştirilmiştir ve her ikisi de saate dahildir.

Wear’da ilerlemek için bir taç ve Motorola M logosuyla işaretlenmiş, favori uygulamalarınıza ve özelliklerinize atanabilecek tek bir düğme var.

52g ağırlığında ve arkadaki kalp atış hızı monitörünü hesaba kattığınızda 13 mm kalınlığında ölçer. Dolayısıyla, şu anda bileğinizin etrafına sarılabileceğiniz en ince akıllı saati almıyorsunuz. Buna karşılık, Apple Watch Series 5 10.7 mm boyutunda ve Fossil’in en yeni Gen 5 modeli 12 mm kalınlığında gövdesi ile daha yakın.

Hiçbir şekilde tıknaz bir saat değil, ama kesinlikle çok zarif veya şık hissetmiyor. Bunun şık, takım elbise dostu bir saatin yanında dönen sağlam, iyi inşa edilmiş bir akıllı saat olduğunu inkar etmek yok, ancak biraz fazla güvende hisseden bir tasarım.

Moto 360 (2019) Ekran – Burada patlak lastik yok

İlk Moto 360, dokunmatik ekranın altındaki siyah çubuk sayesinde, düz bir lastik gibi görünen akıllı saat olarak sonsuza kadar hatırlanacak. Tam olarak dönmemek için kesinlikle tek suçlu değildi, ama bunu ilk yapan kesinlikle oldu.

Neyse ki, etkileyici bir 390 x 390 çözünürlük sunan tamamen yuvarlak 1.2 inç AMOLED dokunmatik ekran var, bu da selefine yerleştirilmiş 360 x 330 çözünürlüklü LCD ekranda dikkate değer bir yükseltmedir.

Bir bakıma, bu düz lastiğin ruhu tamamen ortadan kalkmadı. Şimdi ekranı çevreleyen ve ekran uykuda olduğu zaman fark edilmeyen siyah bir çerçeve var. Yine de uyandırmaz, en güzel manzara değil – çerçevenin çok fazla ekran alanı yemesi utanç verici.

Genel olarak akıllı saat ekranlarının kalitesi, erken Moto’dan beri bir çentik artırdı 360 gün ve yeni 360’ın ekranı parlak, canlı ve iyi renkler ve izleme açıları sunuyor.

Her zaman açık bir ekrana sahip olmak istiyorsanız, tıpkı en yeni Apple Watch’ta olduğu gibi, yeni 360 da bunu sunar.

Moto 360 (2019) Özellikler – Her zamanki Wear OS konumlar

Selefi gibi, yeni 360, yazılım kutusunu işaretlemek için Google’ın Wear OS’sine yaslanıyor. En son sürüm, yani Fayans gibi en son değişikliklerin ve yenilenen Google Fit gibi özelliklerin mevcut olduğu anlamına gelir. Bazı saat yüzlerinin dışındaki ekstralar konusunda çok az şeyle oldukça saf bir Aşınma deneyimi.

Eşleştirilmiş Android akıllı telefonunuz veya iPhone’unuz için bildirimleri yayınlama gibi temel zımbalama şeylerini yapar, müziklerinizi çalmak için yerleşik bir müzik çalara sahiptir, Google’ın Asistan akıllı asistanına erişebilir ve daha fazla Aşınma için Play Store’a girebilirsiniz. İşletim sistemi uygulamaları. Dahili NFC, saatinizden bir şeyler için ödeme yapma fikrini seviyorsanız Google Pay’ın elinizde olduğu anlamına gelir.

Daha önce Wear saatleri dünyasına girdiyseniz çok tanıdık bir akıllı saat deneyimidir. Son Moto’dan bu yana çok şey değişti, ancak Wear’ı geri çeken birçok sorun bugün hala devam ediyor. Etrafta dolaşmak biraz zor hissettiriyor ve Google Asistan gibi özellikler, güvenilirlik veya kullanışlılık açısından bir telefonda veya akıllı bir hoparlörde kullanma deneyimiyle gerçekten eşleşmiyor.

Spor salonu için yapılmış gibi görünmese de, bu saatin egzersiz yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi var. Harita kapsamını artırmak için Beidou ve Gallileo sistemleri için uydu desteği de dahil olmak üzere yerleşik GPS vardır. Optik bir kalp atış hızı monitörü ve 3ATM su geçirmezlik, üzerinde yüzebileceğiniz anlamına gelir ve uygun bir üçüncü taraf yüzme uygulamasıyla yüzmenizi takip etme yeteneğine sahiptir.

Yapmanız gereken ilk şey farklı bir kayışla takas etmek, çünkü terlemek için açıkça tasarlanmış ve belirtildiği gibi daha sportif bir bant dahil edilmiştir. Bunu yaptıktan sonra, spor izleme becerileri, Google’ın işletim sistemine büyük ölçüde güvenen diğer akıllı saatlerden bulduğumuzla hemen hemen aynıdır. Dış mekan takibi için GPS sinyal alımı zaman zaman ağır olabilir ve kalp atış hızı monitörünün doğruluğu, bazı yüksek yoğunluklu antrenmanlar için sınırlarını zorladığınızda iffy’dir.

Google Fit’te egzersiz verilerinizi izleyebileceğiniz ve harmanlayabileceğiniz bir yer olarak bankacılık yapıyorsanız, uyarıda bulunun – kullanmak en iyisi değildir. Sadece bir akıllı saatin küçük çevresi için iyi optimize edilmiş hissetmiyorum. İzlemeniz gerekiyorsa, bunun yerine üçüncü taraf bir fitness uygulaması seçmenizi öneririz.

Moto 360 (2019) Performans ve pil ömrü – Daha fazlası

Yeni 360 getirildi mevcut Wear OS akıllı saatlerinin sundukları ürüne uygun. Bu demek oluyor ki 8En son yinelemenin iki katı olan GB depolama alanı. Buna sığır eti eşlik ediyor 1GB RAM, işlerin sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. İşleri tamamlamak Qualcomm’un Snapdragon 3’ü100 işlemci. Aslında, Wear OS’nin şu anda sunabileceği en iyi teknik özellik belgesini alıyorsunuz.

Günlük kullanım açısından bu gerçekten güzel bir akıllı saat. Moto’nun içindekilerle eşleşen bazı Wear OS saatlerinin aksine, kesinlikle daha hoş bir deneyim oldu. Ekranlar arasında geçiş yapmak gecikmedi ve uğraşmak için sinir bozucu uygulama yükleme süreleri yoktu.

Batarya söz konusu olduğunda, Moto 360 yeni bir çığır açmıyor. 3 tane var55Size tam bir oyun süresi sağlamak için tasarlanmış mAh kapasiteli pil. Ayrıca, pil ömrü kritik duruma geldiğinde vites değiştiren bir pil tasarrufu modu da vardır. Bu noktada size sadece zamanı söyleyecek bir akıllı saat takılır.

Benim tecrübelerime göre, pil bir gün boyunca bunu yapma eğilimindeydi ve belki de bir buçuk güne kadar uzanıyordu, bu yüzden çoğu Wear saatinin normunda. GPS’i kullanmayı veya ekranı her zaman açık modda kullanmayı tercih ettiğinizde, bu kaçınılmaz olarak kalış gücünü etkileyecektir. Elbette bu pil tasarrufu moduna sahipsiniz, ancak bu modda yapabilecekleriniz konusunda çok kısıtlısınız.

Artı tarafta, tamamen düz gittiğinizde hızlı bir şarj cihazı. Bir saat içinde% 100’e geri dönme sözü kesinlikle doğru gelir ve 20 veya 30 dakikalık bir ücret bile, bir gece şarj etmeyi unutursanız, bunu tamamlamak için iyi bir iş çıkarır.

Satın almalısın Moto 360 (2019)?

İlk Moto’yu seven biriyseniz 360, daha sonra, son 360’tan daha akıllı olan yükseltilmiş iç kısımlara sahip güncellenmiş bir sürüm fikriyle satılabilir.

Bununla birlikte, akıllı saat kalabalığının geri kalanından öne çıkmasını sağlayan veya bir Apple Watch veya Samsung akıllı saatinden alacağınız deneyime ihanet eden hiçbir şey yok.

Pahalıdır ve aynı fiyata (hatta daha azına) daha hoş görünen ve hemen hemen aynı özellikleri sunan bir akıllı saatiniz olabilir.

Sonuç

Moto 360, umduğumuz akıllı saat dönüşü değil. Yeterince iyi, ama kesinlikle daha heyecan verici ve daha iyi görünümlü seçenekler var.

Diğer sitelerin aksine, incelediğimiz her ürünü iyice test ediyoruz. Özellikleri doğru bir şekilde karşılaştırmak için endüstri standardı testleri kullanıyoruz. Size her zaman ne bulduğumuzu söyleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir