LG ve ZTE, Korona Virüsü Yüzünden MWC 2020’ye katılmayacak

Olaylar çok şaşırtıcı bir şekilde LG Electronics, Çin’de devam eden koronavirüs salgını nedeniyle Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılmayacağını duyurmak üzere ZTE’ye katıldı. LG’nin kısa bir açıklamada yaptığı açıklamada, bu virüsün Çin’in dışına yayılması ve çalışanlarının MWC’ye katılmasıyla şirketin onları virüs bulaşma riskine sokması olabilir.

Mobil Dünya Kongresi her yıl İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşiyor – dünyanın en büyük tek mobil fuarı ve genellikle pazarın en büyük üreticileri tarafından gerçekleştiriliyor. Ancak bu yıl böyle olmayacak, hem LG hem de ZTE, koronavirüs riskinin buna değmeyeceğine karar veriyor. İki şirketin bu yılki fuarına katılamayacak.

2019 yeni koronavirüsü, bulaşıcı hastalık salgınının birkaç hafta boyunca yayıldığı Çin’in Wuhan kentindeki ıslak pazarlarla bağlantılıydı. Ocak ayının ortalarında, halk sağlığı yetkilileri, Çin dışındaki durumun ilk vakasının Tayland’da rapor edildiğini ve kısa bir süre sonra ABD, Japonya, Brezilya ve diğer ülkelerde de vakaların bildirildiğini açıkladı.

Salgın, hastalığın yeni popülasyonlara yayılmasını önlemek için bir dizi çaba içeren büyük bir küresel tepkiyi teşvik etti. Bu önlemlerin şirket düzeyine düştüğünü gördük, en sonuncusu Uber’in iki sürücü daha sonra virüsü kasıldığı tespit edilen bir kişiye maruz kaldıktan sonra Meksika’daki 240 binici hesabını geçici olarak askıya alma kararı oldu.

LG Electronics yaptığı açıklamada şunları açıkladı:

LG, çalışanlarının, ortaklarının ve müşterilerinin güvenliğini göz önünde bulundurarak, bu ay İspanya’nın Barselona kentinde MWC 2020’ye katılma ve katılmaya karar verdi.

Bu karar, yüzlerce LG çalışanının, virüs sınırlara yayılmaya devam ettikçe daha kısıtlayıcı hale gelen uluslararası seyahatlere maruz kalma riskini ortadan kaldırıyor.

MWC’ye katılımı yerine LG, 2020 mobil ürünlerini duyurmak için yakın gelecekte ayrı etkinlikler düzenleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir