Honor MagicWatch 2 İnceleme

[Honor MagicWatch 2, sade ama zariftir – bununla herkesin önünde görmekten utanmayacaksınız. Rakip akıllı saatlerin çeşitli özelliklerinden ve seçeneklerinden yoksundur, ancak inanılmaz derecede uzun pil ömrü ve derin sağlık izleme seçenekleriyle bunu telafi eder.Özel bir işletim sistemi çalıştırır ve Android cihazınızla veya iPhone’unuzla eşleşmesi için Huawei Health uygulamasına ihtiyaç duyar. Kullanıcı arayüzü performansı biraz durgun, ancak ekranı çarpıcı derecede güzel. Yaklaşık 220 $ için – bir elinizi alabilirsiniz – kesinlikle almaya değer olabilir.

Tasarım ve sergileme

Honor MagicWatch2, görünüşünü doğrudan Huawei Watch GT2’den alıyor. Bir takometre çerçevesi ve hantal olmayan bir gövdeyle klasik bir saat gibi görünmek için harika bir iş çıkarır.

Boyut açısından, 42 mm ve 46 mm’lik olmak üzere iki seçenek vardır. Birincisi, kadınsı modeli olarak ekstra zayıfladı. İkincisi, daha fazla pilin yanı sıra dahili bir mikrofon ekleyerek ekstra alandan yararlanır.

326 PPI OLED ekran keskin, canlı ve parlaktır. 46 mm’lik versiyonumuz, herhangi bir senaryoda görülebilecek kadar büyük hisseden 1,39 inçlik bir panele sahiptir.

Gözetleme yüzleri… kazanılmış bir lezzet. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey yok ve kendimizi orada olanların çoğunu beğenmedik. Bazıları küçük kişiselleştirme sunuyor, ancak vay canına bir şey yok.

Ayrıca, saatin Her Zaman Açık ekranının saat yüzeylerinizle eşleşmediğini de belirtmek gerekir. Always On ekranı için dijital ve analog arasında bir seçim var ve hepsi bu. Büyük bir sorun değil, MagicWatch 2’nizi yalnızca ekranın tamamen farklı bir izleme yüzüne dönüştüğünü görmek için kaldırdığınızda biraz sarsılıyor.

Satın alırken bantlar için pek fazla seçeneğiniz yoktur, ancak MagicWatch 2’nin standart pin kayışlarınızı kabul ettiğini bilmek isteriz – büyük varyant için 22 mm ve daha küçük olan için 20 mm.

Deri kayışlı 46 mm’lik gümüş versiyonumuz var. Orta boy bir bileğe iyi oturur ve kalp sensörü okumalarını doğru yapmak için sıkıca bağlandığında bile rahat hisseder.

Yanda iki düğme vardır – üstte bir ev / güç anahtarı görevi görür. Alt kısım özelleştirilebilir ve varsayılan olarak “egzersize başla” olarak ayarlanmıştır. Düğmelerin dönebileceğini fark ettik, ancak yazılımın hiçbir bölümünde dijital kron gibi davranmadıklarını hayal kırıklığına uğrattık.

Yazılım

Honor MagicWatch 2, LiteOS adı verilen özel bir işletim sisteminde çalışır. Akıllı telefonunuzla eşleştirmek için Huawei Sağlık uygulamasını indirmeniz gerekir. Bu hem Android hem de iPhone için çalışır, ancak iOS’taysanız birkaç özelliği kaçırırsınız.

Ayrıca, bir Samsung Galaxy Note 10+ ile eşleştirmede gerçekten sorun yaşadığımızı belirtmek gerekir, ancak bu Samsung’un hatası da olabilir – Bluetooth aksesuarları söz konusu olduğunda arayüzleri her zaman herkes tarafından seçilmiştir. Bir ROG Phone II’yi aldığımızda, MagicWatch 2 anında onunla eşleşti.

LiteOS, temel özelliklerin düzenli bir seçimine sahiptir – en popüler sporları içeren 15 spor izleme modunun yanı sıra rehberli egzersizlerle koşmaya başlamanıza yardımcı olacak özel bir “Koşu kursları” menüsü. Ayrıca, yatağa gittiğinizde otomatik olarak devreye giren kapsamlı bir uyku izleyici, bir müzik kontrolü (iOS için çalışmaz), sürekli kalp atış hızı ve stres ölçümlerinin yanı sıra Bluetooth telefon görüşmesi (hem Android hem de iOS’ta çalışır) vardır. İkincisi sadece dahili mikrofona sahip olan 46 mm’lik modelde mevcuttur.

Huawei Sağlık uygulaması, MagicWatch 2’deki tüm verileri toplayacak ve size etkileyici ayrıntılı grafikler ve okumalar verecektir. Uygulamanın kendisini anlamak ve takip etmek gerçekten basit, ancak her bir antrenmanın istatistikleriyle gerçekten derinlemesine gidebilirsiniz. Ayrıca Google Fit ile senkronize edilir, ancak verileri geriye dönük olarak beslemez – bunu yalnızca iki uygulamayı bağladığınız noktadan itibaren başlar.
En sevdiğiniz şarkıları doldurmak için yaklaşık 2 GB alanınız var, böylece koşu yaparken telefonunuzu veya mp3 çalarınızı evde bırakabilirsiniz. Ne yazık ki, Spotify gibi hizmetlerden indirilen oynatma listenizle senkronize edemezsiniz. Mağara adamı zamanlarında olduğu gibi manuel olarak mp3 dosyalarıyla doldurmanız gerekir.

Bu temel özelliklerin dışında, MagicWatch 2 ile ilgisi yoktur – bunun için herhangi bir özel uygulama mağazasından harici uygulamalar indiremezsiniz.

Performans ve pil ömrü

MagicWatch 2 sizi bir sanatçı olarak vurmayacak. Aksine – fark edilir giriş gecikmesi ve düşük kare hızı vardır. Bununla birlikte, bunlar sabittir – sinir bozucu kekeler veya öngörülemeyen çökmeler değildir. Saatin düşük performans modunda çalışması için kısılmış gibi hissettiriyor, böylece şaşırtıcı pil ömrünü sunabiliyor.

Bununla ilgili – Honor, tek bir şarjla 14 güne kadar kullanım iddia ediyor. Biz biraz maceracı hissediyorum, bu yüzden tüm ayarları krank. Her zaman ekranda etkin, sürekli kalp atış hızı izleme ve otomatik stres izleme etkinken, saat günde yalnızca% 10 oranında düşecektir. Bu inanılmaz bir başarı.

Tamam, orada GPS izleme ile bir egzersiz seansına atarsanız, kesinlikle biraz daha kaybedersiniz, ancak birkaç saatte bir şarj etmeyi hatırladığınız sürece bu saatle asla “pil fobisi” hissetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir