Honor MagicWatch 2 Değerlendirmesi

Bu fitness odaklı akıllı saat, amatör sporcular için cazip bir olasılık olacak, ancak muhtemelen avcılık teknisyenleri için uygun değil.

Artıları

  • Dahili GPS
  • Düzgün tasarım
  • İyi değer

Temel Özellikler

  • İnceleme Fiyatı: £ 159.99
  • AMOLED ekran
  • Kirin A1 yonga seti
  • 4GB RAM
  • 14 günlük pil ömrü

Honor MagicWatch 2, fitness takibine güçlü bir şekilde odaklanan, biraz daha pahalı olan Huawei Watch GT 2’ye çok benzeyen bir akıllı saat.

Kirin A1 yonga seti ile güçlendirilmiş, Lite OS yazılımında (Huawei’nin giyilebilir cihazlar için kendi marka arayüzü) çalışır ve 42mm ve 46mm olmak üzere iki boyutta mevcuttur.

Honor MagicWatch 2 – Tasarım

MagicWatch 2’nin güzel tasarımı, dairesel yüzü ve çevresi etrafında ölçeklendirilmiş takimetresi ile geleneksel bir saatten stil notları alır. İncelediğimiz 46 mm’lik versiyon, plastik kordonu gibi siyahtı ve tek renk, iki kronun birinde küçük bir kırmızı şeritti.

Bu fiziksel düğmeler, diğer tüm işlevlere dokunmatik ekran kullanılarak erişilirken seçenekleri (tam menü için en üstte, varsayılan olarak fitness etkinliklerinde önceden ayarlanmış bir kısayol için altta) getirme görevini yerine getirir.

46 mm’lik versiyon büyük, parlak bir ekrana sahiptir

AMOLED dokunmatik ekran keskin, parlak ve bir saat yüzü için birkaç şık seçenek sunuyor (ekrana basılı tutarak erişilebilir – kollarınızı sabırsız bir öğretmen gibi geçme alışkanlığınız varsa yanlışlıkla çağrılabilen bir işlev).

Genel olarak, işlevsellik yanı sıra rahat veya akıllı kıyafetlere uygun akıllı bir görünüm sunan bir tasarımdır.

Honor MagicWatch 2 – Özellikler

Daha önce de belirtildiği gibi, MagicWatch 2 bağlantıdan ziyade kondisyona odaklanır, bu nedenle akıllı etkileri oldukça sınırlıdır – örneğin diğer uygulamalardan metin veya bildirim almaz. Akıllı telefonunuzun kısayolu olarak çalışan bir giyilebilir cihaz arıyorsanız, bu hardal kesmeyecektir – ancak fitness fanatikleri umutlarını koruyabilir.

Sağlık ve fitness özellikleri için, giyilebilir Huawei Sağlık uygulamasıyla senkronize olur. 24 saat kalp atış hızı izleme (yüzme sırasında bile), uyku izleme ve yerleşik GPS özelliği vardır, bu nedenle koşu, kayak vb. Gibi çeşitli etkinlikler için iyi geri bildirimde bulunabilir.

İlgili: En iyi fitness takipçileri

24 saat kalp atış hızı izlemeyi içerir

Uygulama, tamamlandıktan sonra egzersiz hakkında size tam bilgi verir, ancak saatteki arayüz de göz atmak için bazı yararlı istatistikler sunar; ana menü el feneri, kronometre ve “telefonumu bul” işlevi gibi kullanışlı araçlar sunarken, kalp atış hızı, stres seviyeleri, hava durumu, müzik ve fitness günlük hedefleri için sola sağa kaydırabilirsiniz.

Honor MagicWatch 2 ayrıca stres seviyenizi de söyleyecektir

Bu yüzden saatin sadece sınırlı “akıllı” özellikleri olsa da, bol miktarda fayda var ve fitness yetenekleri özellikle umut verici görünüyor.

Honor MagicWatch 2 – Fitness takibi

Belirtildiği gibi, MagicWatch 2 koşu, bisiklet, yüzme ve kürek dahil olmak üzere hem açık hem de kapalı sporların güçlü bir listesini sunar. Ancak bu görevleri ne kadar iyi gerçekleştiriyor? 10K koşusu için çıkardım ve genel olarak giyilebilir cihazın hareket halindeyken yardımcı olduğunu ve bitirdiğimde ve fitness verilerimi incelemeye hazır olduğumda bilgilendirici buldum.

Kaçma zamanı? Honor MagicWatch 2, güçlü bir fitness odağıyla üretildi

Yola çıkmadan önce, saatin menüsü aracılığıyla üstleneceğiniz egzersiz şeklini seçmeniz yeterlidir; bir açık hava koşusu seçtiğimde GPS bağlantısı çok hızlıydı. Kaldırımı vururken, ekrana hızlı bir bakışla kalp atış hızınızı, temponuzu, kat ettiğiniz mesafeyi bilmenizi sağlar, bu da mevcut performansınız hakkında iyi bir fikir verir. Bunun da ötesinde, her bir kilometreden sonra ayrık zamanlarınızı ve kalp atış hızınızı yüksek sesle okuyor, bu da bilgilendirici olduğunu gördüm, ancak aynı zamanda yabancı grupları geçmişken biraz rahatsız edici.

Honor MagicWatch 2: Huawei Sağlık arayüzü

Eforlarınızı bitirdikten sonra, saat akıllı telefonunuzla senkronize edilebilir ve size etkinliklerinizin daha ayrıntılı bir özetini verebilir. Turlarınızın haritası, zamanların dökümü, aynı zamanda yükseklik değişikliği ve tahmini adım kadansı. VO2 Max gibi daha derinlemesine göstergeler de var, ancak bu istatistiklerin bu veya herhangi bir giyilebilirden gerçek doğruluğunu tespit etmek zor.

Günün geri kalanında, her ikisi de doğru ve güvenilir görünen 7/24 kalp atış hızı takibi ve uyku takibi sunar. Bu tür veriler genel sağlık ve zindeliğiniz hakkında daha yuvarlak bir fikir verir ve sadece egzersiz için kaydetmek yerine gün boyunca giymeniz için iyi bir neden sağlar.

Honor MagicWatch 2 – Pil ömrü

Honor, MagicWatch 2’nin şarj edilmesi gerekmeden önce 14 gün süreceğini iddia ediyor ve testlerimiz bunu doğru bir şekilde ortaya çıkardı. Dayanıklılık, özellikle Apple Watch Series 5 gibi pahalı rakiplerle karşılaştırıldığında etkileyici ve bu, cihazı şarj etmediyseniz, karanlıkta kalma endişesi olmadan her gün giyebileceğiniz anlamına geliyor. önceki gece.

Her zaman açık bir ekranı etkinleştirmeyi seçebilirsiniz, ancak bu pil süresini yarıya indirir. Şarj etme zamanı geldiğinde, cihazla birlikte manyetik bir şarj pedi verilir ve bir USB-C kablosu ile bir fişe bağlanır.

Kalıcı pil ömrü, bu cihazın kesin bir tavsiye faktörüdür.

Honor MagicWatch 2’yi satın almalı mısınız?

Zindeliğiniz varsa, egzersizinizi izlemede iyi olduğu için kesinlikle düşünmelisiniz, ancak bazı önemli yönlerden akıllı telefonunuzun yerini alabilecek bir gadget’ı dört gözle bekliyorsanız, bu doğru değil senin için.

MagicWatch 2, kalıcı pil ömrü ile birlikte, özellikle keskin tasarımı ve çekici ekranı göz önüne alındığında, yaptığı iş için para için iyi bir değerdir.

Sonuç

Bir fitness takipçisi olarak, bu cihaz çoğu insanın ihtiyaçları için faturaya uyar; doğrudur, isteyebileceğiniz tüm özelliklere sahiptir ve tümü iyi bir fiyattır. Çekici görünümü ve güçlü pil performansı da faktörleri öneriyor. Ancak, bilek tabanlı bir arkadaşın lehine akıllı telefon ekranını azaltmanıza izin veren kullanışlı bir cihaz istiyorsanız, muhtemelen ince akıllı özellikler yelpazesinden hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir