Honor Band 5 Sport İnceleme

Koşu ayakkabınıza kırpıldığında faydalı metrikler sunan ucuz bir giyilebilir, ancak başka şekilde sınırlıdır. Go-to fitness takipçiniz yerine aksesuar olarak en iyi şekilde çalışır.

Artıları

  1. İki haftalık pil ömrü
  2. Düşük fiyat
  3. Ayakkabı modunda kullanışlı fitness metrikleri

Eksileri

  • Kalp atış hızı izleme yok
  • Hatalı uyku takibi
  • Akıllı özellik yok

Temel Özellikler

  • 6 renkte mevcuttur
  • 14 günlük pil ömrü
  • Ayakkabı Modu ve Bilek modu, altı eksenli hareket izleme sensörü
  • Siyah beyaz ekran ve dokunmatik düğme

 

Honor Band 5 Sport, günlük görevler için bileğinizin etrafına takılabilen veya spor aktivitelerinizi izlemek için adım sayımından koşu, yüzme ve hatta daha gelişmiş günlüğe kaydetmeye kadar eğitmenlerin bağcıkları üzerine takılabilen minyon bir fitness takipçisidir. 

Şarkı söyleyen, dans eden, özelliklerle dolu bir giyilebilir cihaz değildir. Akıllı telefonunuzdan bildirim almaz, kalp atış hızınızı ölçer veya daha rafine rakiplerinden bazıları gibi yerleşik GPS’e sahip değil. Bunun yerine kilit satış noktası, İngiltere’deki (yaklaşık 16,20 £) ve Avrupa’da 2020 yılının ilk çeyreğinden itibaren sadece 19 € ve perakende satış fiyatı olacak.

Honor Band 5 Sport – Tasarım

Honor Band 5 Sport, sadece 15g ağırlığında küçük, hap şeklinde bir cihazdır. Ekran siyah beyaz olarak tek renklidir ve cihazda zaman göstergesi ile adım sayısı veya tahmini yakılan kalori gibi veriler arasında geçiş yapmak için yalnızca bir düğme bulunur.

Çoğu fitness takipçisi bileğe takılır, ancak alışılmadık şekilde bu cihazı giymenin iki yolu var; ya ayakkabılarınız bağcıklarına takılır ya da daha geleneksel olarak bir kumaş kayış üzerinde. Ancak bu sadece eski bir kumaş değil – geri dönüştürülmüş şişelerden yapılmış ve markanın çevre kimlik bilgilerini artıracak.

Pembe, kırmızı ve beyaz, kırmızı ve sarı ve çürük bir muzu güçlü bir şekilde andıran mavi ve sarı bir seçenek de dahil olmak üzere birkaç farklı kayış var – ama denediğim gri renkteydi. Kayış neredeyse bir müzik festivali bilekliği gibi görünüyor ve bu yüzden bir moda ifadesi akıllı saati olmaktan çok hafif ve oldukça gizli.

Honor Band 5 Sport – Özellikler

Sadece küçük olabilir, ancak bu izleyici koşu, yüzme ve hatta basketbol dahil olmak üzere fiziksel aktiviteleri izlemeyi vaat ederek size bu disiplinlerin her birinde performansınızı nasıl artıracağınıza dair işaretler verir.

Bu giyilebilir ürünün perakende satışını beklediğimiz düşük fiyat için bazı tavizler beklemeniz gerekecek ve bunlar hemen ortada. Bazı çok yetenekli (ancak daha pahalı) rakip cihazların aksine, bu izleyicideki akıllı telefon bildirimlerini görüntüleyemez veya yanıtlayamaz veya müzik çalamaz veya hava durumu tahminleri alamazsınız. Ancak bu beklenen bir şeydi; daha da hayal kırıklığı yaratan şey, hiç kalp atış hızı takibi sunmamasıdır.

Bu, egzersizin ne kadar iyi optimize edildiğini değerlendirmek veya günlük stres seviyenizi ölçmek istiyorsanız, yararlılığını ciddi ölçüde azaltır ve elbette SpO2 veya VO2Max gibi daha gelişmiş sağlık istatistiklerinin ulaşılamayacağı anlamına gelir.

İzleyicide yerleşik GPS de yoktur, bu nedenle koşu rotanızı kaydetmek ve doğru mesafeler almak istiyorsanız, akıllı telefonunuzu yanınıza almanız gerekir (bu, Huawei Sağlık uygulamasıyla acısız bir şekilde senkronize edilir). Cesaretle, Honor Band 5 Sport bir uyku izleme yeteneğine sahiptir, bu özellik (inanılmaz) hala çok daha pahalı Apple Watch Series 5 tarafından yerel olarak desteklenmemektedir.

Özelliklerin listesi biraz seyrek, bu fiyat göz önüne alındığında şaşırtıcı değil – ancak kalp atış hızı takibi işlevselliği için büyük bir kayıp.

Honor Band 5 Sport – Spor Takibi

Honor Band 5 Sport’u parka götürdüğümde, bağcıklarıma bağladım (ve bunun için iyi bir gevşeklik bırakmanızı tavsiye ederim, yoksa ayağınıza kazmaya başlayacaktır), Huawei Sağlık uygulaması aracılığıyla telefonunuzu açın ve yola çıkın.

Cihaz ayaklarımda ve telefonum bir kol bandına sıkışmışken, spor takipçilerin genellikle bileğinizde hız, seyahat mesafesi veya hatta gibi yararlı bilgilerden herhangi biri olmadan, teknik açıdan “ kör ” koşuyordum. hareket halindeyken biraz zihinsel aritmetik yapmaya meyilli olsaydım. Bu şekilde, Honor Band 5 Sport, kendi başına gerçek bir izci olmaktan çok bir spor aksesuarı olmak için daha uygun görünüyor.

Koşum bittiğinde, etkinliği telefonum aracılığıyla sonlandırdım ve cihaz istatistiklerini senkronize etti. Tamamlandıktan sonra, efordan sonra egzersizlerinizi kaydedebileceğiniz (ancak elbette kalp atış hızınızı değil) seyahat edilen mesafeyi, tur sürelerini, rakımı ve daha fazlasını inceleyebilirsiniz. Ancak en ilginç çerezler, adımınızda topladığı verilerdir.

İniş etkisi, yere temas süresi ve ayak çarpması deseni gibi ayrıntılar, verimliliğinizi optimize etmek ve yaralanma riskini en aza indirmek için koşu şeklinizi ayarlamanıza yardımcı olabilir – deneyim seviyelerinden bağımsız olarak koşuculara bir nimet.

Honor Band 5 Sport: Huawei Health’ten veriler

Bileğinizdeki cihazla da koşabilirsiniz, ancak bunu denedikten sonra noktayı yenmek gibi görünüyor. Telefonunuzun aynı şeyi yaparak ve telefonunuzu yine de getirmek zorunda kalacağınızı görerek biraz daha fazla bilgi verir, sadece anlamsız bir egzersiz yapar. Faydaları bunu ayağınıza takmaktan gelir.

Bu fitness takipçisi de uyku takibi sunuyor ve genel olarak doğru görünse de, son derece yanlış bir sonuç yaşadım. Açıklanamaz bir şekilde, 12 saat 35 dakika uyuduğumu iddia ediyorum, tamda bir tembellik gibi. Bu da genel doğruluğundan şüphe duymama neden oluyor . Başlangıçta cihazın bu özelliği övünmesi iyi bir haber gibi görünüyordu, ancak aslında herhangi bir kullanım için yeterince doğru değilse bu bir sorun.

Genel olarak, fitness izleme yönleri karışık bir çantadır. Bileğinize takıldığında özellikle bilgilendirici değildir, çünkü sadece bir akıllı telefonu kişinize taşımaktan alacağınızla aynı bilgiyi verir ve daha sonra ayağınıza takmanın faydaları daha sonra ilginçtir, ancak kaldırımı vururken faydası yok.

Honor Band 5 Sport – Pil

Honor, bu cihazın pilinin iki hafta sürebileceğini iddia ediyor ve bu cesur iddia testimize dayanıyordu. Kalıcı bataryası sayesinde kendimizi bu fitness takipçisine yakalayamadık. Tabii ki bu tek renkli ekranın ve özellik eksikliğinin tersidir, bu yüzden değiş tokuşa değip değmeyeceğine kendiniz karar vermelisiniz.

Sonunda puf bittikten sonra, şarj cihazının şarj etmek için düzgün bir şekilde sığdığı kutuya bir USB adaptörü dahil. Kutuda bir ana adaptör sağlanmadığından, şarj tuğlasını başka bir elektronik cihazınızdan yeniden kullanmanız veya sadece dizüstü bilgisayarınıza takmanız gerekir.

2A USB bağlantı noktası üzerinden şarj etmek, yaklaşık bir saat içinde sıfırdan% 100’e kadar şarj edilmesini sağlar ve daha sonra iki hafta daha unutabilirsiniz.

Honor Band 5 Sport’u satın almalı mısınız?

Koşarken formunuzu iyileştirmek istiyorsanız, Honor Band 5 Sport o kadar ucuz ki, koşu ayakkabınıza kırpıldığında verdiğiniz veriler yararlı olduğu için değerli bir yatırım olabilir. Gün boyunca adımlarınızı saymak için de iyi çalışır (uyku takibi yanlış olsa da), bu nedenle yalnızca bu en temel gereksinimlere sahipseniz bazı faydaları olabilir.

Ancak, kalp atış hızınız da dahil olmak üzere size daha ayrıntılı sağlık ve fitness bilgileri veren bir izleyici istiyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekiyor. Honor Band 5 dahil olmak üzere birçok yüksek performanslı, düşük bütçeli cihaz arasından seçim yapabilirsiniz. FitBit Şarjı 3.

Gözlemlerimiz

 Honor Band 5 Sport, çok düşük perakende fiyatı nedeniyle bariz ödünler veriyor, en dikkat çekici ihmal kalp atış hızı sensörü. Bu nedenle, onu tam teşekküllü bir izleyici yerine bir spor aksesuarı olarak düşünmek en iyisi olabilir ve bu rolde ayak üzerinde giyildiğinde, pazarlık fiyatınız için koşu tekniğiniz hakkında faydalı bilgiler verebilir. Genel olarak, işlevleri oldukça sınırlıdır ve çoğu kullanıcıya çok yönlü bir fitness takipçisinin faydaları için biraz daha fazla harcama yapması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir