Ford Emoji Ceket

Sürücüler ve bisikletliler arasında, ikincisi genellikle onları fark etmeyen veya bisikletçinin ne yapmak üzere olduğunu tam olarak tahmin etmeyen sürücülerden yaralanma riski altında olan bir çekişme eğiliminde olduğu bir sır değildir. Bu iletişim sorunları potansiyel olarak yakın zamanda Ford tarafından emoji ve trafik sembolleri kullanan bir prototip ceket ile çözülebilir.

Ford, yeni prototipini bir videoda gösterdi ve bisikletçiler sürücülerle daha iyi iletişim kurabiliyorsa sürücüler ve bisikletçiler arasındaki sorunların en azından kısmen hafifletilebileceğini açıkladı. Ceketin arkasında, bisikletçi bisikletinin bisiklet gidonlarına monte etmesi gereken bir kontrolörle birlikte çalışan bir dizi yerleşik LED bulunur.

Denetleyici, bisikletçinin sembolünün veya emojinin daha büyük, daha parlak bir versiyonunun ceketlerinin arkasında görünmesini sağlamak için basabileceği fiziksel düğmelere sahiptir. Bu semboller dönüş sinyalleri olarak görev yapan okları, bisikletçinin sürücüler için daha görünür olmasını sağlayan bir tehlike üçgeni ve üç emoji yüzünü içerir: gülümseyen, nötr ve çatık.

Satın alınamayan prototip ceket, yolu hem sürücüler hem de bisikletçiler için daha az düşmanca bir yer haline getirmeyi amaçlayan Ford’un Yolu Paylaş girişiminin bir parçası. Ford’un bu ceketi ticarileştirmeyi planlayıp planlamadığı belli değil, ancak bir noktada benzer bir ürünün raflarda görünmesi şaşırtıcı olmayacaktı.

Yolda iletişim kurmak için emoji kullanma fikri yeni değil. Sürücülerin emoji yoluyla iletişim kurması için bir konsept birkaç yıl önce yayınlandı; son zamanlarda, sürücülerin otomobilin kabininde, arka camlarında mutlu bir emoji yüzünün görünmesine neden olan bir düğmeye basmasına izin veren bir ürün piyasaya sürüldü.

Yorumlarınız bizim için çok önemli.Konuyla ilgili yorumunuzu bırakmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilecek İncelemeler:

Honor Band 5 Sport İnceleme

Fossil’in Akıllı Saati: Fadelite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir