Dyson Lightcycle Morph Kişiselleştirilmiş Işık

Dyson, dört formata ve müşterinin yerel gündüz saatlerini izleme yeteneğine sahip Dyson Lightcycle Morph adlı yeni bir lamba türünü tanıttı. Lamba, ilgili bir mobil uygulama ile çalışır ve akıllı olarak tanımlanır; diğer şeylerin yanı sıra, yaydığı ışığı mevcut gün ışığı seviyesi ve kullanıcının yaşı ve ruh hali gibi çeşitli faktörlere göre ayarlar. Modelde Dyson’un Isı Borusu teknolojisi ve daha fazlası yer alıyor.

Belirli bir kullanım türü için tasarlanan çoğu ışığın aksine, Dyson Yaşam Döngüsü Biçimi dört farklı moddan birinde kullanılabilir: Ortam Işığı, Görev Işığı, Özellik Işığı ve Dolaylı Işık. Her mod adı, her modun genel kullanışlılığını ifade eder – Ortam Işığı, örneğin, sinir bozucu mavi ışığı azaltan sıcak bir mum benzeri parıltı üretir.

Dolaylı Işık modu ise, ışığı döndürmek için lambanın 360 derece akıllı optik kafasını kullanarak tavanlardan, duvarlardan ve zeminlerden seker. Özellik Işığı modu sanat gibi öğeleri vurgulamak için kullanılırken, Görev Işığı modu işleri yapmak içindir – hassas el sanatları ve benzeri işler. Işık kişiselleştirme için Dyson Link App ile çalışır.

Işık, ‘oldukça yansıtıcı bir yüzey’ sayesinde ışığın inebileceği alüminyum-polikarbonat bir gövdeye sahiptir. Diğer şeylerin yanı sıra Dyson, yeni lambasının darbelere karşı çok dayanıklı olduğunu ve mum ışığını öykünecek kadar sıcak sunabildiğini söylüyor. Genel olarak, Dyson, LED kullanımı ve lambanın benzersiz tasarımı nedeniyle müşterilerinin 60 yıl ışık kalitesi bekleyebileceğini söylüyor.

Kişiselleştirme özelliklerine gelince, Dyson ışığının ve ilgili yazılımının ışığı kullanıcının ihtiyaçlarına göre ayarlayabileceğini açıklar. Daha yaşlı kullanıcılar için, ışık otomatik olarak daha parlak hale gelir. Ayrıca uygulama, kullanıcının ışığın renk ve parlaklık seviyesine ince ayar yapmasını sağlayan manuel kontrolün yanı sıra, ‘Eğitim’ ve ‘Rahatla’ gibi şeyler için hazır ayarlar içerir. Kullanıcılara, çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için 20 adede kadar ek ışık ayarı programlama ve adlandırma yeteneği verilir.

Dyson şu anda Lightcycle Morph’u 649,99 dolara masa modeli ve 849,99 dolara zemin lambası modeli olarak sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir